כאשר בני זוג נישאים זה לזה הם בטוחים כי החיים שלהם יחד יהיו לנצח. הם כלל לא חושבים על הליכי גירושין. אך המציאות העגומה מכתיבה כללים אחרים. בישראל יש היום על פי הסטטיסטיקה מקרי גירושים רבים מאי פעם. למעשה כל זוג שלישי מוצא את עצמו מתגרש.

אז אנחנו כאן כדי לספר לכם כי גירושין ממש לא חייב להיות סיפור יקר או קשה, אם רק פונים אל הכתובת הנכונה.

מתייעצים עם אנשי מקצוע של Fmladv ולומדים איך וכיצד לעבור את כל ההליך תוך שיתוף פעולה על מנת שלא ייווצרו או ייוותרו נזקים יותר מכפי שכבר ישנם.

איך מתכוננים לגירושין?

ההמלצה של Fmladv היא להחליט על גירושין בהסכמה. כלומר, בני הזוג מחליטים להתגרש מתוך שיתוף פעולה ובהסכמה. כך הם למעשה חוסכים את המאבק המשפטי המתיש אשר קיים בדרך כלל בהליכי הגירושין הקיימים. למעשה מדובר בניהול משא ומתן אשר מתנהל בין הצדדים על כל נושא הגירושין. הם מגבשים יחד הסכמות וחותמים על הסכם גירושין. ההסכם יהיה בדרך כלל הגון ומאוזן והוא יהיה מוסכם על שני הצדדים.

כאשר שני הצדדים מצליחים להגיע להסכמים עקרוניים בכל הסוגיות הרלוונטיות, הם יכולים לפנות אל עורך דין לענייני גירושין אשר יהיה משותף עבור שניהם. הם יפרסו בפניו את ההסכם על כל הסעיפים שלו והוא ינסח עבורם את הסכם הגירושין. במקרים אשר בהם הם התקשו להגיע בכוחות עצמם להסכם משותף המוסכם על שני הצדדים, כדאי כי כל אחד משני הצדדים ייגש אל עורך דין מטעמו אשר הוא זה שייצג אותו עד שהם יצליחו להגיע לגיבוש מסודר של הסכם ברור ומקובל על שניהם.

תביעת גירושין

לא תמיד התהליך מקובל על שני הצדדים. ישנם הרבה מאוד מקרים אשר בהם רק אחד מהצדדים מעוניין בדבר ואילו הצד השני אינו מוכן לכך. במקרים מעין אלו, יגיש הצד המעוניין בגירושין, תביעת גירושין בבית הדין הרבני באזור בו הוא מתגורר.

חשוב לדעת כי את תביעת הגירושין אי אפשר להגיש בבית משפט לענייני משפחה היות ונושא זה הינו בסמכות בית הדין הרבני.