אחד הכיסויים החשובים בעולם הביטוח הוא נכות מתאונה. כיסוי זה נועד לספק למבוטח פיצוי בכל מצב שבו עבר תאונה שהובילה לנכות, כשגובה התגמולים הוא בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו. התאונה יכולה להיות תאונת דרכים, תאונת עבודה או תאונה אישית, והנכות עלולה להיות לצמיתות או זמנית – בכל מקרה ישנה זכאות לפיצוי, ואם חברת הביטוח לא ממלאת אחרי ההתחייבות שלה למבוטח, מי שיכול לסייע לו הוא עורך דין מומחה לביטוחי נכות מתאונות.

מי קובע את אחוזי הנכות?

חברות הביטוח עובדות עם מומחים בתחומי הרפואה השונים ואלה מספקים לה חוות דעת לגבי היקף הפגיעה עקב התאונה ובהתאם שיעור הנכות. בחלק מהמקרים קביעה קודמת של המוסד לביטוח לאומי מהווה בסיס לקביעה גם של חברת הביטוח.

בכל מצב שבו המבוטח סבור שהוא זכאי לאחוזי נכות גבוהים יותר, הוא רשאי להציג חוות דעת של מומחה מטעמו.

מה קורה אם חברת הביטוח דוחה את התביעה?

כאמור אם חברת הביטוח לא מקבלת את בקשתו של המבוטח להפעיל את הפוליסה שרכש, הוא יכול להסתייע בשירותיו של עו"ד מנוסה לגבי ביטוחי הנכות מתאונות. עבור אותו עורך דין ביטוח נכות מתאונה הוא תחום שבו הוא מתמחה, ובהתאם הוא מכיר פסיקות קודמות של בתי משפט ויודע איך להיעזר בהם מול חברת הביטוח.

למעשה, בלא מעט מקרים עצם שכירת שירותיו של איש מקצוע מיומן גורמת לחברת הביטוח, שבאופן טבעי חוששת מעימותים משפטיים שעלולים לפגוע במוניטין שלה, לשלם למבוטח את אשר מגיע לו.

עורך דין ביטוח נכות מתאונה – רק עם ניסיון

בקיאות מוחלטת לגבי החוקים והתקנות – הוראות המפקח על הביטוח בישראל, חוק חוזה הביטוח ועוד – היא הבסיס ההכרחי לעבודתו של עורך דין ביטוח נכות מתאונה. יחד עם זאת נדרש גם ניסיון בפועל בהתנהלות מול חברות הביטוח.

הניסיון הוא זה שמבטיח מקסימום יעילות, ותשלום מהיר ככל האפשר של הפיצוי המגיע למבוטח על-פי הפוליסה שבידיו. עו"ד מנוסה לתביעות בגין ביטוחי נכות מתאונות ידע איך לגרום לחברת הביטוח לשתף פעולה במהירות, ויחסוך ללקוחותיו זמן יקר ועוגמת נפש רבה.