רוצים להבין טוב יותר מהו חוק איסור לשון הרע והוצאת דיבה וכיצד יכול עורך דין הוצאת דיבה לעזור לכם במקרה של תביעה? כל התשובות בהמשך!

מהו חוק איסור לשון הרע?

חוק איסור לשון הרע הוא חוק, הבא להגן על חוק היסוד כבוד האדם על ידי כך, שהוא מאפשר לכל אזרח לשמור על כבודו ועל שמו הטוב. על פי חוק זה, כאשר שמו הטוב של אדם נפגע ברבים, באפשרותו לתבוע את הפוגע לקבלת פיצוי בהתאם לנזק שנגרם כתוצאה מהפגיעה.

מה נחוץ ומה מיותר?

כדי לתבוע בגין לשון הרע והוצאת דיבה על התובע להוכיח ששמו הטוב נפגע ברבים. למעשה, מספיק שאדם אחד שמע את הדברים או היה עד להם בכל דרך שהיא, כולל הרשתות החברתיות וכדומה, כדי שתהיה עילה מספקת לתביעה, שיכולה להוביל לפיצויים של עד 50,000 ש"ח. בהתאם לשינוי בחוק, שאומר שאין צורך בהוכחת נזק, ניתן להסתפק בהוכחה לאפשרות לקיום הנזק, גם אם הוא לא קרה בפועל. יחד עם זאת, במידה וקיימת הוכחה לנזק, סכום הפיצוי יוגדר לפי הנזק שהוכח. 

האמור לעיל נכון לגבי תביעה אזרחית, אבל חשוב לדעת, שבמידה וניתן להוכיח כוונת זדון של הנתבע, התיק יכול להגיע גם למשפט פלילי. זאת, משום שחוק איסור לשון הרע בא לייצג את חוק היסוד כבוד האדם ומערכת המשפט מייחסת לחוק זה את החשיבות המגיעה לו. 

עורך דין הוצאת דיבה

עורך דין הוצאת דיבה הוא המומחה המשפטי בכל הנוגע להוצאת דיבה ולשון הרע והוא הכתובת שלכם לכל שאלה ובקשה בנושא זה. חשוב לזכור, שכאשר מדובר על שמו הטוב של אדם וסכומים בלתי מבוטלים של כסף, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה בתחום זה ובעל ניסיון.

כמו כן, במידה ומדובר על הוצאת דיבה ברשתות החברתיות, מה שהופך לנפוץ יותר ויותר, חשוב להתייעץ עם עורך דין הוצאת דיבה בעל ניסיון במקרים שמתנהלים באינטרנט! היות שמדובר על תחום חדש יחסית, והוא ממשיך להתחדש כל הזמן, עליו להיות מעודכן ולהכיר את החוק על בוריו.