בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים שמים את מבטחם ברשת האינטרנט, משקיעים מאמצים עצומים ומבססים את הקריירות המקצועיות שלהם על שיתוף חומרים אישיים אונליין. כאשר אתם משקיעים את כל הלב והנשמה ביצירה של אומנות וירטואלית, כל ניסיון של פגיעה בזכויות יוצרים יכול לפגוע במותג שלכם ובעבודה שלכם. המאבק על זכויות יוצרים באינטרנט הוא מאבק יומיומי ומתמשך, אותו אתם לא רוצים להזניח. כל ניסיון לפגיעה בזכות שלכם על היצירות שלכם חייב לקבל מענה משפטי מהיר ומקצועי. ולא, אותם האנשים אשר הפרו את זכויות היוצרים שלכם, פשוט ירגישו בנוח לעשות זאת שוב פעם.

מה לעשות במקרה של הפרת זכויות יוצרים באינטרנט?

אם נתקלתם בסיטואציה בה מתקיימת הפרה בוטה של זכויות יוצרים באינטרנט, יש לפעול בשלושה מישורים שונים:

  1. חסימת גישה – כדי למנוע הישנות של מקרים דומים, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא למנוע את הגישה של מפרי זכויות היוצרים לתכנים שלכם.
  2. פנייה אישית – הדרך הכי טובה להתמודד עם בעיות באינטרנט היא הידברות. פנו ישירות אל האדם אשר הפר את זכויות היוצרים שלכם ונסו להסביר לו את הבעייתיות במעשיו.
  3. טיפול משפטי – ואם אין שום דרך אחרת להתמודד עם מפר זכויות היוצרים, אתם נדרשים לפנות לעזרה מקצועית של עורכי דין מיומנים בתחום זכויות יוצרים באינטרנט, כדי לקבל ייעוץ מתאים ולהתמודד עם האתגר ברמה המשפטית.

תביעה משפטית היא לא מילה גסה

יש אנשים שאיתם אפשר לדבר רק בצורה מפורשת מאוד. ולכן הבחירה הנכונה ביותר שאתם יכולים לעשות לטובת העסק שלכם, היא פנייה לעזרתם של גורמים מקצועיים. ככל הנראה, עצם הגשת התביעה תוכל לשנות בצורה משמעותית את הגישה של מפר הזכויות, ואף להביא לערוץ הידברות פתוח בנוגע לפיצויים. לכן אתם חייבים לקחת בצורה רצינית ומשמעותית הרבה יותר, כל ניסיון להפרה של זכויות יוצרים בעסק שלכם. בעזרתם של מומחים בתחום המשפט, תהיה לכם דרך טובה הרבה יותר להתנגד לניסיונות אלו ואפילו להצליח להתמודד איתם באופן קבוע ושיטתי.