האינטרנט הינו כלי אדיר והנפוץ ביותר להעברת תכנים ומסרים, לפרסום, מכירות וכיוצא בזה. חברות רבות מנצלות אותו לצרכיהם ומספקות שירותים שונים. כך, גוגל, פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות, ספקי תוכן ועוד. התכנים העוברים בכמויות גדולות מאוד משרתים אנשים וגופים שונים. יש צורך להתמצא בכל דיני האינטרנט, להכיר את דרכי הפעילות בהם, לדעת איך מבצעים רישומים של סימני מסחר, איך להתגונן מפגיעות ועוד. 

התמחות משפטית

עו"ד לדיני אינטרנט (ראו באתר https://www.yaelharel.co.il) המתמחה בכללי בתחום וספציפית בנישות משנה מיוחדות, יכול לסייע על ידי ייעוץ, ביצוע פעולות שונות, הכנת הסכמים, הגשת תביעות והגנה מאחרות ועוד. במקרים רבים, הפעילות הנדרשת מורכבת מאחר ובאינטרנט משתמשים גולשים וחברות בינלאומיות מכל העולם ויש צורך להתמודד מול חוקים הקיימים במדינות השונות. דוגמא בולטת היא תביעה נגד פייסבוק שמקום מושבה בארצות הברית והיא פועלת ואף נשפטת על פי חוקים אלו. וניתן למצוא שפע של דוגמאות נוספות.

שירותים מגוונים

שירותי עורך הדין נדרשים במקרים רבים שחלקם הינם מורכבים. אחד הנפוצים בהם הוא בנוגע לתוכן פוגעני באנשים המהווה, למעשה, עבירה על חוק לשון הרע. נכון הוא, שהמפרסם כתב את התוכן הפוגעני לכאורה, אך גם החברה המפרסמת אחראית והיא נדרשת להוריד תכנים אלו על פי בקשת הנפגע. משלא עשתה כך היא עלולה להיתבע. תביעות אחרות הן הפרת זכויות יוצרים אונליין, גניבת סימני מסחר וסודות מסחר, אי שמירה על פרטיות הלקוחות, הונאות בתשלומים, חיובי יתר של חברות המספקות שירותים, אי תשלום לספקים, ועוד. עורך דין יכול לייעץ בכל אלו, ובאחרים נוספים, ולספק שירותיו לפרטיים, לעסקים, לאתרי סחר, תרבות והימורים, לפורטלים, לגופים רשמיים ועוד. השירות ניתן בדרך של מו"מ, התכתבויות, תביעות קדם משפטיות, תביעות בבתי משפט וכדומה.