אדם מתמודד עם תאונה שהתרחשה במקום העבודה בין אם כתוצאה ישירה מביצוע העבודה ובין אם כתוצאה מחשיפה לגורמים מסוימים במקום העבודה, זה יכול להיות בעקבות אירוע מתמשך או אירוע חד פעמי. 

מה זה בכלל תאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת למעשה כאירוע המתרחש במסגרת העבודה כולל בדרך אל מקום העבודה וחזרה ממנו. זה יכול להיות תאונת דרכים, תאונה במקום העבודה עצמו בי אם מדובר על משרד או מפעל וכדומה. תאונת עבודה עלולה לגרום לעובד נזק קבוע או נזק זמני אשר יכול בין היתר להשפיע על יכולת העבודה שלו בפועל. תאונת עבודה יכולה להיות מצב פיסי או מצב נפשי ולמעשה כל דבר שנגרם בשל מקום העבודה או במקום העבודה יכול להיחשב תאונת עבודה שבגינו העובד זכאי לפיצוי.

מה תפקידו של עורך דין בתחום של תאונת עבודה

עורך דין תאונות עבודה למעשה מכיר את החוק ויודע אילו תאונות יכולות להיחשב כתאונות עבודה ואיזה סוגים של פיצויים ואיזה סוגים של תביעות יכול העובד להגיש במידת הצורך. יש מצבים בהם התביעה בגין התאונה תוגש לביטוח הלאומי בלבד ויש מקרים בהם יש צורך לתבוע גם את חברת הביטוח במידה ומדובר למשל בתאונת דרכים. בנוסף יש ביטוחים שונים כמו אובדן כושר עבודה ועוד שגם אותם ניתן לתבוע במקרים מסוימים, עורך הדין יוכל על סמך המידע שבידו לכוון את הלקוח כיצד נכון לו לנהוג במקרה הספציפי שלו.

איך לבחור עורך דין לנושא של תביעה בגין תאונת עבודה

מומלץ לבחור עורך דין עם ידע וניסיון בתחום כמו עורך דין נזיקין אלי מאור, עליו התקבלו המלצות וחוות דעת טובות. להיפגש באופן אישי לצורך התרשמות והצגת החומר כדי לדעת האם יש עילה לתביעה או שלא ואם כן מה הסיכוי ומה צריך לעשות כדי להגיש את התביעה ולהתנהל בצורה חכמה ונכונה.