רואה חשבון יכול לסייע לנו להוציא רישיון לעסק שלנו כי הוא יכול לטפל לנו בכל ההיבטים הכספיים של נושא זה. כאשר אנחנו רוצים להוציא רישיון עסק אנחנו צריכים לשים לב שאנחנו עונים על הדרישות של הרשויות השונות. הדרישות שאנחנו צריכים לענות עליהם בשביל שלעסק שלנו יהיה רישיון תלויות בסוג העיסוק שלנו ובתחום שבו העסק עוסק. כך למשל עסקים בתחום ההסעות של ילדים צריכים אישורים גם ממכבי אש, גם מהמשטרה, גם ממשרד החינוך וגם ממשרד התחבורה.

רישוי עסקים – מה זה בעצם?

רישוי עסקים זה שם כולל לכל הרישיונות שעסקים שונים נדרשים להוציא מהמדינה על מנת שיוכלו לפעול לפי חוק. יש להבדיל בין רישיון עסק שמקבלים ממס הכנסה ובין רישיון לעסק שמקבלים מרשויות מדינה אחרות כמו המשטרה או המועצה המקומית. חשוב מאוד שנשים לב לפני שאנחנו מתחילים להפעיל את העסק שלנו שיש לנו את כל הרישיונות שאנחנו צריכים. הפעלת עסק ללא רישיון היא עבירה והיא יכולה לגרום לנו לשלם ביוקר אם חס וחלילה יקרה אסון בעסק שלנו. עסקים שאין להם רישיון הם בדרך כלל עסקים שגם לא יהיה להם ביטוח לעסק.

למה חשוב שלעסקים יהיה רישיון?

חשוב שלעסקים יהיה רישיון עסק כי זה מסדיר את הפעילות שלהם והופכת אותה לחוקית. עסקים שאין להם רישיון לא "חייבים" לתת דין וחשבון לאף אחד ולא ניתן לפקח את איכות הבטיחות בהם ואיכות השירות שהם נותנים. אם אנחנו רוצים לנהל את העסק שלנו לפי החוק אנחנו חייבים שיהיה לנו רישיון של המדינה להפעיל אותו.

בסופו של דבר, הוצאת רישיון לעסק שלנו תשתלם לנו מאוד. אם לעסק שלנו יהיה רישיון יהיה לנו קל יותר לבטח אותו בביטוחים שונים שיוכלו לשמור עלינו במקרה שמשהו ישתבש או במקרה שלקוח או עובד יחליטו לתבוע אותנו. כאשר יש לעסק שלנו רישיון אנחנו בטוחים יותר וגם הלקוחות שלנו בטוחים יותר ואנחנו לא מסתכנים על עבירה על החוק שיכולה לעלות לנו ביוקר.